Výlety

DOPORUČUJEME stáhnout OFFLINE  mapy od SEZNAMU  MAPY SEZNAM, některé místa jsou bez mobilního pokrytí.

Určitě nevynechejte návštěvu informačního střediska v Domě Českého Švýcarska přímo na náměstí Krásné Lípy, kde se nachází stálá interaktivní expozice o krásách NP pro celou rodinu. Více se dozvíte přímo zde… DŮM ČESKÉHO ŠVÝCARSKA

DOLSKÝ MLÝN- kdo nebyl a nezná… určitě dohnat!
Co si to dát ze Srbské Kamenice Ferdinadovou Soutěskou, která se za časů kdy byla bída a nebyl internet…. sjížděla na lodičkách a dál přes Dolský mlýn (nejstarší železobetoný most v ČR, Královský smrk… vzpomínky na Pyšnou princeznu, nebo čerty…), třeba až na Pravčickou? Cestou Vás čeká skalní zřícenina hradu Šaunštejn se svou opravdu hlubokou studnou… stará Česká silnice? Nebo malá Pravčická brána?…. to už je jen na Vás

 

Určitě stojí za návštěvu…. Česká Kamenice

  • jízda historickým vláčkem  KAMENICKÝ MOTORÁČEK, kterou můžete rozšířit o návštěvu jedné z nejstarších skláren SKLÁRNA JÍLEK a dále pokračovat krásným výletem (lze i s kolama) až do Prysku
  • výlet kolem Jehly za Dubáčky a vodními mlýnky
  • koupaliště
  • výstup na hrad Zámečák Zámecký vrch
  • návštěva podzemní továrny v Rabštejně PODZEMÍ RABŠTEJN
  • prohlídka Mariánské kaple
  • věž kostela Sv. Jakuba
  • návštěva pivovaru PIVOVAR KOTOUČ

Kam, když náhodou prší, s rozumným dojezdem?

Štola v Jiřetíně + muzeum (viz níže)

Loreta Rumburk    

LASVIT Nový Bor         

Nový Bor restaurace se sklárnou HUŤ

Nožířské muzeum MIKOV Mikulášovice

Zámek Šluknov

Sklářské muzeum Kamenický Šenov

Muzeum Děčín

Muzeum loupežníka KARÁSKA (DE)

Motýlí dům Jonsdorf (DE)

Centrum BABYLON LIBEREC

Přírodní koupání, kryté bazény… sauna TRIXI PARK (DE)

MARIBA sauna, bazén s přílivovou vlnou (DE)

Skleněná manufaktura Volkswagen Drážďany (DE)

Panometr Drážďany (DE)

 

 

IMG_8150

 

IMG_8388

 

IMG_8391

 

IMG_8390

Köglerova naučná stezka

Původně nejstarší naučná stezka na českém území byla otevřena roku 1941. Pan Rudolf Kögler, který ji zřídil s pomocí Gebirgsvereinu (spolku) pro nejsevernější Čechy a místní pobočky Alpenvereinu, zemřel roku 1949. Stezka upadla v zapomnění.

Až v roce 2006 byla znovu otevřena v rekonstruované podobě, jako okružní s výchozím místem v Krásné Lípě na náměstí u Domu Českého Švýcarska. Vyznačení nové cesty zajistil místní Klub českých turistů s pomocí města Krásná Lípa a s využitím prostředků z Evropské unie. Stezka měří 23 kilometrů a lze ji absolvovat i v protisměru.

koglerova_stezka

Sklářský kraj si zaslouží Vaši návštěvu  SKLÁŘSKÉHO MUZEA v Kamenickém Šenově, které bylo založeno již roku 1923! No a když už budete v Kamenickém Šenově tak určitě se zajet podívat, kde se to schovávala ta Pyšná princezna…a nápověda Dolský mlýn to není, tam už jste byli při toulkách v Jetřichovických skalách (PANSKÁ SKÁLA)

 

Opravdu zajímavá prohlídka jak pro velké tak malé s doprovodem a přilbami, které dostanete při vstupu. Raději doporučujeme předem domluvit s průvodcem tel. 607856819 nebo osobně je to náš soused.

Štola svatého Jana Evangelisty a hornické muzeum. cca 5km od apartmánu

Hornické muzeum sídlí od roku 1998 v rekonstruované budově bývalé fary z roku 1755. Budova se nachází v blízkosti kostela, na východním okraji náměstí. Samotná štola je zpřístupněna v délce 360m. Na severozápadním svahu Křížové hory byly v minulosti objeveny žilné rudy mědi, olova, cínu a stříbra, které byly těženy v několika štolách. První pokusy o dolování rud se uskutečnily již ve druhé polovině 15. století. Těžil se zde hlavně stříbronosný galenit a měděná ruda chalkopyrit. Ještě před koncem 18. století však byla těžba kvůli malému výnosu zastavena, doly definitivně zanikly roku 1910.

 

Asi není třeba nějak představovat, ale…..ano jedná se o už legendární RYBIČKU z MIKULÁŠOVIC  kde doporučujeme navštívit MUSEUM od našeho APARTMÁNU cca 14 km a dále pokračovat na rozhlednu TANEČNICE. Jedná se o nejsevernější položenou rozhlednu v Čechách. Zděná stavba je vysoká 26 metrů. Z vyhlídkové plošiny můžete spatřit Jizerské hory, Krkonoše, České středohoří nebo Labské pískovce. A nezapomenout přijít vyhladovělí na místě je restaurace :-)

Více o výrobě nožů přímo na:  MIKOV

kapesni-nuz-rybicka-4.jpg.big

 

Rozhledna Tanečnice

Tanečnice

 

 

PARNÍKEM DO DRÁŽĎAN

Pro všechny romantiky jednoznačně doporučujeme projížďku parníkem po Laby, s nádhernými pohledy na skalní scenérie až do krásného města Drážďany….

Více se dozvíte přímo  LABSKÁ PLAVEBNÍ

 

Bastei

Bastei

 

 

Růžovský vrch (Rosenberg) či Růžák tvoří výraznou krajinnou dominantu a určitě by si zasloužil obnovení již dávno zaniklé rozhledny. Jedná se čedičový masiv a národní přírodní rezervaci. Nachází se u obce Růžová a Srbská Kamenice, ze které doporučujeme začátek tůry. Nejvhodnější doba pro tůru…každý den, krom nočních hodin :-)

 

IMG_7671

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOUPÁNÍ-HISTORIE-KULTURA = Sloup v Čechách

28 km cca 30minut autem od našeho apartmánu

– Radvanecký rybní…relativně čisté koupání…lodičky, písková pláž, kiosky s občerstvením…

– Skalní hrad Sloup

– Samuelova jeskyně

– Cikánské údolý / jeskyně

– Rozhledna

– Modlivý důl (Sloup/Svojkov)

– Lesní divadlo

 

 

NORDKAP:

(dostupnost 24 km od našeho apartmánu)

IMG_7203

Pokoření nejsevernějšího bodu České republiky představuje nezapomenutelný výlet do míst, kam se většina našich turistů podívá maximálně jednou a někdy i dvakrát a třikrát za život. Tohle magické místo, které je zároveň nejsevernějším bodem bývalého rakouského mocnářství. 

Hrad OYBIN a okolí:

opomenout návštěvu Lužických hor by byl velký prohřešek a proto nezapomenout! Na Oybin vede spousta krásných cest a to jak z německé, tak české strany.  Jedna asi nejrychlejší jeVarnsdorf-Großschönau-Jonsdorf se svým krásným skalním městem…Nonnenfelsen, kde můžete ochutnat ferrátu a projít si okružní naučnou stezku, která opravdu stojí za to. Dále cestou můžete zdolat vrcholek HVOZD s rozhlednou a restaurací :-) Doporučuji SOLJANKU v restauraci  Nonnenfelsen!!!

Toulky po Saském Švýcarsku:

notoricky známé zde rozepisovat nebudeme…ale co je třeba vypíchnout je opravdu nádherná věc, která se oživila a tou je Malerweg (malířská stezka). V červnu roku 2006 byla k novému životu probuzena jedna z nejvíce divoce romantických stezek v Německu. Již před 200 lety se odtud poutníci vraceli nadšeni z nepřeberného množstvím bizarních skalních útvarů, divoce romantických roklí a vyvýšených stolových hor s dechberoucími vyhlídkami. Po jejich stopách Labskými pískovci se vydávali mnozí malíři dalších generací, mezi nimi i tak slavní umělci, jako byli romantici Caspar David Friedrich, Carl Gustav Carus a Ludwig Richter. Všichni sledovali oblíbenou trasu, která se později proslavila pod názvem Malerweg a dnes pokračuje i po levém břehu Labe.

 

Pro další možné typy na výlety a jiné zajímavosti v okolí doporučujeme prohlédnout:

Česko Saské Švýcarsko:

http://www.ceskesvycarsko.cz/cs/mapy-brozury

http://pruvodce.region-ceskesvycarsko.cz

www.nationalpark-saechsichse-schweiz.de

http://www.malovanemapy.cz/mapy/decinsko.html

http://turistika.ceskesvycarsko.cz/cs/trasy

BRÁNA DO ČECH

LUŽICKÉ HORY

LUŽICKÉ a ŽITAVSKÉ HORY